Vďačnosť vracia úsmev na pery

Vďačnosť má liečivú moc a blahodarne pôsobí na naše prežívanie. Jednoduché cvičenie vďačnosti dokáže vrátiť úsmev na pery aj vo chvíľach, keď cítime ťažobu, zúfalstvo a márne hľadáme východisko z aktuálnej situácie.

Keď mám problém zaspať

Sú obdobia, keď sa prehadzujem na posteli dlhšie ako inokedy. Zvyčajne vtedy, ak mám mnoho povinností, keď mám rozrobený náročný projekt alebo veľkú zákazku.

Aby som zaspala rýchlejšie a cítila sa lepšie, nepočítam ovečky, ale všetko, za čo som vďačná.

Postupne sa mi telom i mysľou rozlieva príjemný, hrejivý pocit pokoja a dôvery. Dôvery vo všetko, čo mi život prináša. Vďaka jednoduchému cvičeniu vďačnosti získam odrazu pocit, že bude všetko dobre tak, ako bude. A s úsmevom zaspím.

Keď je zo mňa zúrivá matka

Som akčná, netrpezlivá a výbušná. Pracujem na tom, ale viete, ako je to… Práca so sebou je proces, ktorý nemá konca. Keď si myslím, že som urobila veľké pokroky, deti vymyslia ďalšiu lekciu  a ja sa počujem kričať a vidím sa trieskať vecami.

Keď sa mi v tom zhone a amoku podarí opäť vrátiť ku kormidlu, cvičenie vďačnosti mi pomôže upokojiť sa. Pokiaľ máme nezhody s deťmi, cvičenie vďačnosti orientujem výhradne na ne. A veru sa tých položiek na zozname vďačnosti nazbiera! Nech už vyvedú čokoľvek.

Spomeniem si na krásne chvíle, ktoré sme spolu zažili, na krásne slová, ktorými mi spontánne vyjadrili svoje city, uvedomím si, že sú úžasné, zdravé a majú v sebe svoju zázračnú energiu…

Srdečne vás pozývam do Klubu Vďačnosti, kde si ju môžete užívať každý deň.

 

Tak často, ako len budete potrebovať.

Keď sa ocitnem v nepríjemnej situácii

Nepríjemnou situáciou býva občas aj dlhý rad pri pokladni, nápis ZATVORENÉ, odtrhnuté ucho na nákupnej taške alebo defekt.

Sú chvíle, keď sa mi zdá, že cvičenie vďačnosti bude tvrdým orieškom. A predsa, postupne sa rozhýbem. A na pomyselnom zozname začne opäť pribúdať jedna úžasná položka za druhou.

Som pokojnejšia, ba dokonca spokojná. Mám toho tak veľa!

Keď upratujem

Upratovanie ponúka skvelý priestor pre vďačnosť. Pri upratovaní môžeme precítiť vďačnosť za všetko, čo máme. Od strechy nad hlavou cez obľúbené tričko až po malé rúčky, ktoré zasa niečo rozliali po dlážke.

Viac tipov na cvičenie vďačnosti pri upratovaní nájdete v príspevku s videjkom.