Mission: Impossible (Zisti, čo chceš a povedz to rodine)

Každodenných povinností je mnoho. Máloktorá mamina si v zhone nájde čas pre seba. Nie, nemyslím primárne kúpeľ, pleťovú masku ani polhodinku na cvičenie. Myslím chvíľu, keď zastaneme, prestane lietať sem a tam, riešiť neriešiteľné a rozhodovať sa za ostatných… Myslím chvíľu, keď sa úprimne zamyslíme: Čo naozaj chcem? Kedy som šťastná? Čo by som práve robila stokrát radšej ako XY?

Priveľa sa pozoruješ…

Priveľa rozmýšľaš…

Toto som nikdy neriešila, bolo treba sa postarať o rodinu a hotovo. Tak som sa starala…

Podobné reči už od detstva sprevádzajú mnohé z nás. V takomto prostredí je naozaj ťažké zostať si verná, dôkladne pozorovať seba, svoje pocity, myšlienky, potreby… A riešiť aj niečo iné, ako len urgentné povinnosti.

Dovoliť si byť „iná“. Svoja

Nevieme, čo chceme. Ako by sme mohli? Od malička mávame zakázané nad tým vôbec uvažovať. Potláčame emócie a naše odvážne detské sny dospeláci rušili poznámkou: „Tým sa neuživíš.“ Alebo: „A to chceš ako, prosím ťa, zrovna ty dosiahnuť?“

Áno, keď sa sústredíme na svoje emócie a túžby, spravidla klesne náš merateľný výkon. Zrazu nie je upratané, nie je navarené, nie sme poslušné dcérky či manželky, starostlivé maminky a spoľahlivé zamestnankyne.

Keď sa sústredíme na svoje emócie a túžby, stávajú sa z nás rebelky, čudáčky, leňošky, čierne ovce rodiny…

Na druhú stranu, keď sa sústredíme na svoje emócie a túžby, život nám začne dávať zmysel. Máme lepšiu náladu, sršíme nápadmi a vyžarujeme čosi… neodolateľné a magnetizujúce.

Vieš, čo chceš?

Stáva sa, že túžime po niečom, od čoho sa už samy odhovárame. A potom vzápätí klameme samy seba, že predsa nič nechceme. Je to dobré takto, čo viac by sme vlastne mali chcieť?

Uverili sme rečiam. Už toooľkokrát sme si vypočuli, že to predsa zrovna my nemáme ako dosiahnuť… Že zrovna nám a zrovna za toto nikto poriadne nezaplatí…  Že zrovna my na to nemáme… Že už máme rodinu, deti a to už je rozsudok, ktorý nezmeníme…

Never tomu. Naozaj nemusíš. Radšej sa otvor možnosťami, ktoré SÚ dostupné i tebe.

Máš právo skúmať svoje emócie.

Máš právo prijať svoje túžby a dôverovať svojmu srdcu.

Máš právo žiť v spokojnosti a nefalšovanej radosti. Tak, ako to TEBE dáva zmysel.

A čo na to povedia?

Povedia na to SVOJ pohľad na vec. S ním sa vôbec nemusíš stotožniť. Prijmi ho, poďakuj. A zostaň si verná. Len ty jediná so sebou stráviš celý život. Už to je dôvod, prečo by si vo svojom živote mala mať hlavné slovo.

Tvoja mentorka rodinnej komunikácie ♥

Ak si odhodlaná pracovať so svojimi limitmi a búrať bloky, ktoré stoja v ceste tvojmu pravému JA, pridaj sa k nám.

KLUB SPOKOJNÝCH ŽIEN je tu pre dámy odhodlané využívať každodenné výzvy a povinnosti vo svojom živote i domácnosti na sebapoznávanie a osobný rozvoj.

Nenechaj si ujsť INŠPIRÁCIE na každý deň: