Napadlo ti už, ako efektívne môžeš využiť každodenné výzvy, povinnosti, ba aj domáce práce na svoj osobný rozvoj?

Stačí sa sústrediť na svoje pocity, pracovať s predsudkami a nepotláčať svoje úprimné túžby.

Vzhľad i energia tvojej domácnosti a dynamika vzťahov v tvojom živote perfektne odzrkadľujú, aká naozaj si. Ak túžiš po zmene a zveľadení svojho okolia i vzťahov, začni v sebe. Urob ten najdôležitejší poriadok vo svojom živote. Uprac vo svojom vnútri.

Viem, nie je to také „sexy“, pekné a jednoduché, ako nakúpiť organizéry a upratať v skrini. Ibaže až potom, ako vyčistíš SEBA, ten nákup organizérov a poriadok v skrini budú mať jasný zámer i zmysel nielen pre tvoju domácnosť, ale aj pre tvoj život.

Skús zakloniť hlavu, zavrieť oči a predstav si niečo výnimočné:

Predstav si svoju vysnívanú domácnosť, harmonické vzťahy a seba, ako sa spokojne obzeráš po izbe a všetko, čo vidíš, ťa napĺňa radosťou a dáva ti to zmysel.

Predstav si svoju sebavedomú verziu, ktorá si vychutnáva život plnými dúškami a dokáže s ľahkosťou odkomunikovať doposiaľ tabuizované témy a túžby so svojimi blízkymi.

Predstav si seba, ako s úsmevom stanovuješ svoje hranice alebo nenútene vyjadruješ svoje požiadavky pred šéfom či zákazníkmi.

Ešte celkom nechápeš, ako tieto témy súvisia s tvojou domácnosťou a s upratovaním?

Odhaľme pravdu: Krásny interiér je len špičkou ľadovca. To, čo vidíme. Čo vidia naši hostia. Ale pod povrchom sa ukrýva omnoho, omnoho viac.

Sú tam naše vzorce (mnohé klientky nenávidia spôsob, akým viedla domácnosť ich mama, ale podvedome robia to isté);

limitujúce presvedčenia (už ich nebaví stať deň čo deň pri sporáku, ale nevidia desiatky ďalších možností, ako nakŕmiť seba a rodinu);

rodové predsudky (Čo by som ako žena mala, čo by som nemala? V čom sa cítim prirodzene a skvele bez ohľadu na reči okolia a spoločnosti?);

strachy (nie som dobrá mama, manželka, milenka, čo ak zlyhám, mám dať výpoveď, mám začať podnikať, môžem sa spoľahnúť na niekoho iného…?)

prečo UPRATUJEŠ?

Čo cítiš vo svojom vnútri? Prečo upratuješ? Robíš to s radosťou, alebo sa do upratovania nútiš?

Naozaj vyzerá tvoja domácnosť tak, že ťa  absolútne teší? Alebo ti „niečo“ lezie na nervy, no nevieš čo a nedokážeš to ani zmeniť?

Upratuješ, aj keď si vyčerpaná? Máš pocit, že si celý deň pobehovala medzi deťmi a domácnosťou, ale večer to aj tak nie je vidieť?

Vieš sa uvoľniť a dopriať si chvíľku pre seba? Pre svoju pohodičku a SKUTOČNÝ poriadok?

Dokážeš porozumieť svojim blízkym a pozrieť sa na svet ich očami?

UPRATOVANIE A JA, tvoja cesta k porozumeniu

Už tušíš, kadiaľ vedie cesta k tvojej vysnívanej domácnosti a rodinnej pohodičke?

Je to porozumenie. Buď k sebe úprimná a spoznaj, po čom naozaj túžiš. Možno budeš prekvapená, ako veľmi sa tvoje skutočné túžby líšia od toho, za čím si sa doteraz hnala.

Na ceste k harmonickej domácnosti a zdravým vzťahom je dôležitý rešpekt. Perfektne zorganizované veci vyzerajú úžasne. Ale vďaka vzájomnému rešpektu sa budete doma úžasne aj cítiť.

O nádhernej, harmonickej domácnosti už nemusíš len snívať. Môžeš si ju užívať, krôčik po krôčiku, každý deň. Ideálny čas začať je TERAZ.

získaj dotazník ZDARMA

Odhaľ, čo sa ukrýva pod povrchom. Otázky v dotazníku ťa zavedú do tvojho vnútra. Spomenieš si na upratovanie vo svojej pôvodnej rodine či domácnosti. Ak si dotazník vyplníš naozaj poctivo, budeš mať možnosť odhaliť vzorce správania, ktoré ťa ovplyvnili a možno ovplyvňujú dodnes. A to je základ, na ktorom sa dá stavať. Zorientuješ sa v sebe a odhalíš dôležité súvislosti.

Prečo bývaš nervózna? Prečo máš nutkanie upratovať? Prečo nedokážeš efektívne delegovať domáce práce? Prečo sa pre poriadok či neporiadok hádate? Prečo nie si spokojná s tým, ako to u vás doma vyzerá?