VEDOMÉ upratovanie

LIEČI vzťahy a naplní ťa RADOSŤOU zo života

Predstav si, že sa doma cítiš SEBAVEDOMO a KRÁSNE. Upratuješ s pôžitkom a ostatní ti pomáhajú.

Každodenné povinnosti ťa nabíjajú energiou a známi sa pýtajú, aké je TAJOMSTVO tvojej SPOKOJNOSTI. Ako je možné, že tak ŽIARIŠ?

Usmeješ sa a myslíš na to, čo doma zažívate. Aké sú vaše všedné dni VÝNIMOČNÉ. S partnerom sa milujete, s deťmi si rozumiete.

Dokážete sa objať uprostred neporiadku, ale aj spoločne zveľaďovať svoj vysnívaný DOMOV.

UPRATOVANIE, ktoré má ZMYSEL

... a dá zmysel všetkému, čo urobíš

Ponúkam ti netradičný pohľad na UPRATOVANIE.

V hlavnej úlohe sú VZŤAHY, REŠPEKT, KOMUNIKÁCIA.

Poďme sa spolu pozrieť na to, prečo ostatní NEVIDIA neporiadok, ktorý ťa trápi.

Pozrime sa spoločne na bežné problémy v domácnosti. Na drobné hádky a nedorozumenia, ale aj na dlhodobé nezhody, ktoré (ne)UPRATOVANIE zbytočne vyvoláva.

prečo upratovať VEDOME

... keď automaticky je to rýchlejšie?

Rada pri upratovaní počúvaš podcasty? Vzdelávaš sa alebo zabávaš?

AUDIOknihu UPRATOVANIE A JA som vytvorila práve pre tento účel. VYCHUTNAJ si starostlivosť o domácnosť NAPLNO.

AUDIOkniha UPRATOVANIE A JA je viac ako jej PDF verzia. Doplnila som ju o ďalšie príklady zo svojej praxe mentorky rodinnej komunikácie či odporúčania, ako si upratovanie čo najviac spríjemníš.

AUDIOknihu získaš v podobe tematických MP3 nahrávok.

Môžeš si ich vypočuť samostatne, alebo si dopraj až 4 hodiny intenzívneho audio ZÁŽITKU.

EKNIHU získaš k tomu v PDF formáte.

V nej si môžeš čokoľvek dohladať a pripomenúť.

Kedykoľvek.

Využi MAGICKÚ FUNKCIU „hľadať v dokumente“, ktorú na PDF-kách milujem.

Jednoducho zadaj kľúčové slovo – tému, ktorá ťa zaujíma – a prečítaj si o nej.

REFERENCIE

Kde bolo, tam bolo, vedomý prístup k upratovaniu pomohol nejednej osôbke...

Keby bola kniha Upratovanie a ja len o upratovaní, nevybrala by som si ju. Ale keďže je o komunikácii a vzťahoch, zvedavo som sa pustila do čítania. Našla som tu veľa inšpirácií, ako si otravné upratovanie spríjemniť, ale hlavne som sa dozvedela veľa o sebe. Aj o iných ľuďoch. O tých, s ktorými bývam, o tých, ktorí ma navštevujú… 

Po prečítaní moje upratovanie už nie je také ako predtým. Zmenil sa aj môj uhol pohľadu na to, čo sa skrýva v kope oblečenia na žehlenie, aj na to, prečo okamžite spratávam, keď zistím, že má prísť svokra…

Okrem toho má kniha ešte jeden obrovský bonus: obsahuje eko-kapitolu! Na tú som sa veľmi tešila, hoci som nečakala, že sa dozviem niečo prevratné, pretože téma ekológie v domácnosti ma zaujíma a sledujem ju už dlho. A práve tu, kde som to nečakala, som objavila poklad! Informáciu, ktorá ma totálne nadchla. Neviem sa dočkať, kedy to všetko vyskúšam. 

Ingrid, knihovníčka

Perfektná knižka nielen o upratovaní. Výrazne zmenila môj pohľad na každodenné činnosti v domácnosti! Predkladá skvelé rady ako sa pri upratovaní s malými deťmi nezblázniť a v rámci možností si užiť proces. Ukázala mi, ako si upratovanie spríjemniť, nájsť v ňom radosť a navodiť harmóniu doma aj v sebe. Pochopila som, prečo môj muž upratuje výhradne kuchyňu, deti robia bordel a pomohla mi rešpektovať potreby ostatných členov domácnosti nielen v spojitosti s upratovaním.

A spojiť upratovanie s meditáciou… To je perfektný tip pre nás uponáhľaných, čo máme niekedy pocit, že absolútne na nič nie je čas. Veľmi ma zaujali aj tipy na DIY a ekopomôcky na upratovanie a teším sa, ako nejaké vyskúšam. Oceňujem najmä audionahrávku, lebo k čítaniu by som sa pri dvojičkách tak skoro nedostala.

Martina, laborantka, mama dvojičiek

Fascinujúce dielo! Po jeho prečítaní sa už nepozerám na upratovanie tak, ako predtým.

Mne osobne sa naskytol úplne nový pohľad na problematiku. Ide o psychologický ponor do seba samého a zároveň uvedomenie si nevyhnutnosti empatie voči ostatným členom domácnosti. Pochopila som, že vzťah k upratovaniu je alfou a omegou spokojnej domácnosti. Téma absolútnej každodennosti až bežnosti je v tejto knižke ohromujúco rozanalyzovaná. Autorka otvára čitateľovi oči – ako svojím vzťahom k upratovaniu intenzívne pôsobí na ostatných svojich spolubývajúcich. Ak si uvedomím svoje očakávania z upratovania a prestanem ich nútiť ostatným členom domácnosti, predídem hádkam, nezhodám, napätiu a zbytočnej zlosti či až slzám. V tejto knižke sa nájde každý! Som presvedčená o tom, že všetkým to zlepší vzťahy v zdieľanej domácnosti. Pretože keď som šťastná ja, nemusia byť šťastní všetci. Už to budem rešpektovať! A, paradoxne, vďaka tomu budeme všetci v našej domácnosti spokojní 🙂.

Mirka, učiteľka na gymnáziu, aktuálne na rodičovskej dovolenke

Kniha Upratovanie a ja je úžasná, úplne trefná. Najdôležitejšie pre mňa boli tri témy: Deti a ich pohľad na poriadok, chlap v kuchyni a téma materskej dovolenky – o tom, ako je človek od rána v jednom kole a ako z neho vyjsť, neuhnať sa a užívať si deti i život.

Hneď po prečítaní Upratovanie a ja som vyskúšala uvedené cvičenia, aby som si prispôsobila upratovanie podľa toho, čo sa mi páči a čo ma poteší. A takisto konečne pracujem na tom, aby som už seba nekládla až na posledné možné miesto.

Michaela, učiteľka v materskej škole, aktuálne na rodičovskej dovolenke

UPRATOVANIE A JA

Ako je možné, že viem navnímať potreby a predstavy KAŽDÉHO člena domácnosti?

Som vysoko citlivá a mám vraj „príliš mužský pohľad na život“. Šialená, naoko paradoxná, ale ÚŽASNE NÁPOMOCNÁ kombinácia.

Vďaka tomu dokážem ženám AUTENTICKY vysvetliť, ako komunikovať s partnerom. Ako prúdi energia v domácnosti. Ako komunikovať s deťmi, aby aj im DÁVALO UPRATOVANIE ZMYSEL.

Nie, ja nie som gazdinka, ktorá automaticky spratáva a s prehľadom vykonáva viac činností naraz. Som k sebe ÚPRIMNÁ, dovolím si TVORIŤ DOMÁCNOSŤ V SÚLADE so svojou osobnosťou a NEHANBÍM sa povedať, keď MÁM DOSŤ.

Práve toto učím aj svoje klientky. Buď SAMA SEBOU a NERIEŠ, že vraj nie si taká šikovná, ako Alenka od vedľa.