Túžiš po láskyplných vzťahoch, príjemnej atmosfére a krásnej, útulnej domácnosti?

Napriek tomu dokážeš udržať aký-taký poriadok len vtedy, ak sa navzájom okrikujete, napomínate alebo všetko so zaťatými zubami robíš „za ostatných“?

Možno už vieš, že to, ako vaša domácnosť vyzerá, je len špičkou ľadovca. Pod hladinou sa však skrýva oveľa, oveľa viac.

Poriadok ani harmóniu nedokážeme udržiavať vo svojom okolí, pokiaľ ich nenachádzame v sebe.

Preto som napísala knihu, ktorá nie je len o upratovaní. UPRATOVANIE A JA je o každom z nás. Je o našich vzťahoch, porozumení, rešpekte, komunikácii.

Využi upratovanie pre svoj osobný rozvoj a rast.

Prepoj upratovanie s meditáciou.

Buď v súlade so svojimi hodnotami.

Staraj sa o seba aj svoj domov s radosťou a ľahkosťou. Dovoľ aj „otravným každodennostiam“, aby ťa tešili, napĺňali vďačnosťou a energiou

s čím ti kniha UPRATOVANIE A JA pomôže?

Pravdaže – pri čítaní sa veľmi nedá upratovať, však? Ale pri počúvaní sa upratuje perfektne! Preto som UPRATOVANIE A JA načítala a spolu s e-knihou získaš aj jej AUDIOverziu.

Takmer 3 hodiny budeš môcť tráviť upratovaním, pri ktorom sa postaráš o ten najdôležitejší poriadok: O poriadok vo vzťahu k sebe a k svojim blízkym.

Zároveň budeš mať k dispozícii praktickú e-knihu v PDF formáte, v ktorej si rýchlo všetko potrebné vyhľadáš a pripomenieš. Kedykoľvek.

referencie

Keby bola kniha Upratovanie a ja len o upratovaní, nevybrala by som si ju. Ale keďže je o každom z nás, našich vzťahoch a problémoch, s radosťou som sa pustila do čítania. Hoci ma od začiatku až do konca sprevádzali aj prachovky, mopy či vysávače, stále to bolo najmä o mne. A o iných ľuďoch. O tých, s ktorými bývam, o tých, ktorí ma navštevujú… 
Po prečítaní moje upratovanie už nie je také ako predtým. Dokonca aj môj neporiadok sa zmenil. Presnejšie, zmenil sa môj uhol pohľadu – na to, čo sa skrýva v kope oblečenia na žehlenie, na to, prečo okamžite spratávam, keď zistím, že má prísť svokra…
Okrem toho má kniha ešte jeden obrovský bonus: obsahuje eko-kapitolu! Na tú som sa veľmi tešila, hoci som nečakala, že sa dozviem niečo prevratné, pretože téma ekológie v domácnosti ma zaujíma a sledujem ju už dlho. A práve tu, kde som to nečakala, som objavila poklad! Informáciu, ktorá ma totálne nadchla. Neviem sa dočkať, kedy to vyskúšam. A keďže už viem, že upratovanie nie je len o upratovaní, zamýšľam sa aj nad tým, ako ešte viac spojiť upratovanie s tým, čo mi robí radosť.

Ingrid, knihovníčka

Kniha Upratovanie a ja je úžasná, úplne trefná. Najdôležitejšie pre mňa boli tri témy: Deti a ich pohľad na poriadok, chlap v kuchyni a téma materskej dovolenky – o tom, ako je človek od rána v jednom kole a ako z neho vyjsť, neuhnať sa a užívať si deti i život. Hneď po prečítaní e-knižky Upratovanie a ja som vyskúšala uvedené cvičenia, aby som si prispôsobila upratovanie podľa toho, čo sa mi páči a čo ma poteší. A takisto konečne pracujem na tom, aby som už seba nekládla až na posledné možné miesto.

Michaela, učiteľka v materskej škole, aktuálne na rodičovskej dovolenke

Fascinujúce dielo! Po jeho prečítaní sa už nepozerám na upratovanie tak, ako predtým. Mne osobne sa naskytol úplne nový pohľad na problematiku. Ide o psychologický ponor do seba samého a zároveň uvedomenie si nevyhnutnosti empatie voči ostatným členom domácnosti. Pochopila som, že vzťah k upratovaniu je alfou a omegou spokojnej domácnosti. Téma absolútnej každodennosti až bežnosti je v tejto knižke ohromujúco rozanalyzovaná. Autorka otvára čitateľovi oči – ako svojím vzťahom k upratovaniu intenzívne pôsobí na ostatných svojich spolubývajúcich. Ak si uvedomím svoje očakávania z upratovania a prestanem ich nútiť ostatným rovnocenným členom domácnosti, predídem hádkam, nezhodám, napätiu a zbytočnej zlosti či až slzám. V tejto knižke sa nájde každý! Som presvedčená o tom, že všetkým to zlepší vzťahy v zdieľanej domácnosti. Pretože keď som šťastná ja, nemusia byť šťastní všetci. Už to budem rešpektovať! A, paradoxne, vďaka tomu budeme všetci v našej domácnosti spokojní 🙂.

Mirka, učiteľka na gymnáziu, aktuálne na rodičovskej dovolenke

Perfektná knižka nielen o upratovaní. Výrazne zmenila môj pohľad na každodenné činnosti v domácnosti! Predkladá skvelé rady ako sa pri upratovaní s malými deťmi nezblázniť a snáď si aj užiť proces. Ukázala mi, ako si upratovanie spríjemniť, nájsť v ňom radosť a navodiť harmóniu doma aj v sebe. Pochopila som, prečo môj muž upratuje výhradne kuchyňu, deti robia bordel a pomohla mi rešpektovať potreby ostatných členov domácnosti nielen v spojitosti s upratovaním. A spojiť upratovanie s meditáciou… To je perfektný tip pre nás uponáhľaných, čo máme niekedy pocit, že absolútne na nič nie je čas. Veľmi ma zaujali aj tipy na DIY a ekopomôcky na upratovanie a teším sa, ako nejaké vyskúšam. Oceňujem najmä audionahrávku, lebo k čítaniu by som sa pri dvojičkách tak skoro nedostala.

Martina, laborantka, mama dvojičiek

inšpirácie na každý deň: