Vyskúšaj: Hĺbkové upratovanie v živote aj v domácnosti

Ako mentorka vedomého upratovania v sebe, vo vzťahoch a v domácnosti svoje klientky vediem naozaj hlboko. A práve pri tomto hĺbkovom upratovaní v živote sú sny úžasnou pomôckou.

Čo nachádzaš vo svojom dome?

Dom, byt, izba, miestnosť, hrad, chyža… Rôzne podoby príbytkov v snoch, ktoré nejakým spôsobom obývaš, navštevuješ, pohybuješ sa v nich, alebo si sa tam jednoducho „náhodou“ ocitla a obzeráš sa, čo tam nájdeš, spravidla symbolizujú teba.

Je to vlastne podobné, ako by si sa obzerala v sebe, po sebe, po svojich túžbach a tendenciách, po nánosoch či problémoch, slabých či silných stránkach… Takéto sny ti ukazujú, po čom túžiš, čoho sa bojíš, čo si v sebe nosíš z minulosti, alebo kam smeruješ, kam ťa to ťahá do budúcnosti.

Práca so snom a vedomé upratovanie

Práve práca so snami ti pomôže uvedomiť si, že podobne, ako vo sne, tak aj v reálnom živote sú všetky veci, ktorými sa obklopuješ, „len“ symbolmi.

A toto uvedomenie býva v životoch žien, ktoré sprevádzam, skutočný „gamechanger“.

Všetko, čím sa obklopujem, a čo vo svojom živote stretám, sú len symboly.

Vďaka tomu následne dokážeš preniknúť hlbšie a uvedomiť si podstatu všetkého, čo do svojho života vpúšťaš.

Tvoríš a hotovo

Je pomerne jednoduché prijať fakt, že snovú realitu si na určitej úrovni (ne)vedomia tvoríme. Trošku väčší problém mávame s tým, keď si máme uvedomiť a prijať, že podobne tvoríme aj svoju „bdelú realitu“. Absolútne.

Keď dosiahneš určitú hladinu vedomia, v snoch budeš spoľahlivo vedieť, že snívaš. A dokážeš priamo vo sne porozumieť posolstvu jednotlivých symbolov. Následne ich využiješ na ceste sebaspoznávania a osobnostného rozvoja.

A zároveň, v tejto hladine vedomia dokážeš aj svoju bdelú realitu chápať ako výsledok svojich tvorivých aktivít (alebo pasivity).

Dovtedy čakáme na zázraky, kým pochopíme, že čarovný prútik držíme vo svojej ruke 🪄

Upratovanie pomocou snov: Praktický príklad

S dovolením klientky, uvádzam anonymne úryvok zo sna:

„… dala mi vrece s oblečením, z ktorého si môžem vybrať, čo sa mi páči. Nebolo to zadarmo, bolo to za symbolickú cenu, nejaké dve alebo tri eurá za kus. Našla som tam kúsky, ktoré sa mi páčili a štýlovo aj farebne boli veľmi podobné tomu, čo bežne nosievam. Zaujali ma ale iné kúsky a vybrala som si napríklad rôznofarebné tričko, ktoré si vo svojom aktuálnom šatníku vlastne ani neviem predstaviť.“

Analýzou sna som klientku sprevádzala pomocou techník a otázok, ktoré učím v KLUBE alebo na tréningoch >>> Keďže ide o dámu, s ktorou pracujem dlhodobo, mala som možnosť okrem posolstva konkrétneho sna pozorovať aj následný vývoj v jej živote:

Uvedomila si, že farebné kombinácie, ktoré v živote uprednostňuje, sú do značnej miery konformné a vychádzajú z jej snahy byť správna, zapáčiť sa a nikoho nesklamať. V období, keď sa jej sen sníval, stála na životnej križovatke. Urobila pevné rozhodnutie, že opustí istotu (dlhoročné zamestnanie, ktoré ju nenapĺňalo) a vrhne sa do pátrania, aby zistila, čo ju skutočne teší, čo je naozaj „jej“. Uvedomovala si, že síce nič nie je zadarmo, ale zároveň, že vytúžená zmena nemusí stáť horibilné úsilie. Stačí si dovoliť vybrať to, čo sa jej naozaj páči. Bez ohľadu na očakávania okolia a svoje „staré JA“.

Vytriedenie šatníka a prehodnotenie štýlu obliekania bolo už skutočne len čerešničkou na torte.

Prečo práve oblečenie?

Snový zdroj vždy vyberie také obrazy a symboly, ktoré sú ti blízke. Preberanie sa životnými dilemami môže byť pre niekoho znázornené ako vyberanie si nového auta, pre iného ako vyberanie si farby na vlasy či účesu, pre ďalšieho zasa ako výber novej nehnuteľnosti.

Toto všetko ti pomôžu odhaliť jednoduché postupy a funkčne namierené otázky.

Ak ťa práca so snami zaujíma a chcela by si sa jednotlivé techniky naučiť, neváhaj a nahlás mi svoj záujem >>>